
Roczne emisje per capita w krajach uprzemysłowionych są zwykle dziesięciokrotnie wyższe niż średnia w krajach rozwijających się. 144 Ze względu na szybki rozwój gospodarczy Chin, roczne emisje per capita szybko zbliżają się do poziomów określonych w grupie załącznika I do Protokołu z Kioto (tj. krajów rozwiniętych z wyłączeniem USA). Inne kraje o szybko rosnącej emisji to Korea Południowa, Iran i Australia (poza bogatymi w ropę naftową państwami Zatoki Perskiej, które obecnie mają najwyższy na świecie wskaźnik emisji na głowę mieszkańca). Z drugiej strony, roczne emisje na mieszkańca w UE-15 i USA stopniowo maleją wraz z upływem czasu. Emisje w Rosji i na Ukrainie zmniejszyły się najszybciej od 1990 r. z powodu restrukturyzacji gospodarczej w tych krajach.
Firmy zajmujące się montażem instalacji gazowej
Statystyki dotyczące energii dla szybko rozwijających się gospodarek są mniej dokładne niż w przypadku krajów uprzemysłowionych. W odniesieniu do rocznych emisji Chin w 2008 r. Holenderska Agencja Oceny Środowiska oszacowała, że poziom niepewności wynosi około 10 %.Powierzchnia emisji gazów cieplarnianych, czyli powierzchnia emisji gazów cieplarnianych, odnosi się do ilości gazów cieplarnianych emitowanych podczas tworzenia produktów lub usług. Jest on bardziej wszechstronny niż powszechnie stosowany ślad węglowy, który mierzy jedynie dwutlenek węgla, jeden z wielu gazów cieplarnianych.
Czas montażu instalacji gazowej
Rok 2015 był pierwszym rokiem, w którym odnotowano zarówno całkowity wzrost gospodarczy na świecie, jak i redukcję emisji dwutlenku węgla. Jednym ze sposobów przypisywania emisji gazów cieplarnianych jest pomiar emisji wbudowanych (określanych również jako „emisje ucieleśnione”) w towary, które są konsumowane.
O czym pamiętać przed montażem instalacji gazowej
Emisje są zazwyczaj mierzone w zależności od produkcji, a nie konsumpcji.125] Na przykład w głównym międzynarodowym traktacie w sprawie zmian klimatu (UNFCCC) państwa składają sprawozdania na temat emisji wytwarzanych w ich granicach, np. emisji pochodzących ze spalania paliw kopalnych. Zgodnie z rachunkowością emisji opartą na produkcji, wbudowane emisje z przywożonych towarów przypisuje się raczej krajowi wywozu niż krajowi przywozu. W ramach księgowania emisji opartego na zużyciu energii, wbudowane emisje z przywożonych towarów przypisuje się raczej krajowi przywozu niż krajowi wywozu.
Davis i Caldeira (2010) stwierdziły, że znaczna część emisji CO2 jest przedmiotem handlu międzynarodowego. Efektem netto handlu był eksport emisji z Chin i innych rynków wschodzących do konsumentów w USA, Japonii i Europie Zachodniej. Na podstawie danych dotyczących rocznych emisji z 2004 r. oraz na podstawie zużycia na mieszkańca, ustalono, że kraje emitujące najwięcej dwutlenku węgla to (w tCO2 na osobę rocznie): Luksemburg (34).7), USA (22.0, Singapurze (20.2), Australii (16.7) i Kanadzie (16.6). 5 Badania Carbon Trust wykazały, że około 25 % wszystkich emisji CO2 z działalności ludzkiej „przepływa” (tj, są importowane lub eksportowane) z jednego kraju do drugiego. Stwierdzono, że główne rozwinięte gospodarki są zazwyczaj importerami netto ucieleśnionych emisji dwutlenku węgla – emisje konsumpcyjne w Wielkiej Brytanii są o 34% wyższe niż emisje produkcyjne, a Niemcy (29%), Japonia (19%) i USA (13%) również znaczącymi importerami netto ucieleśnionych emisji.